Nasza filozofia

Nie będziemy tracić czasu ani Twojego ani naszego. Decyzje kierunkową o tym czy bedziemy inwestować czy nie, podejmujemy po pierwszym spotkaniu. Jak podeślesz kompleksową prezentację – decyzje otrzymasz jeszcze szybciej.
Nie masz ambicji globalnych – dla nas jesteś nadal bardzo ambitny. Wiemy co znaczy realistycznie patrzeć na swój biznes i wiemy co to organiczny rozwój. Pewne cele i ambicje muszą nadejść w momencie kiedy wszyscy na to są gotowi.
Pełna bezwarunkowa kontrola biznesu przez właścicieli jest kluczowa – jesteśmy przedsiębiorcami, a nie klasycznym funduszem inwestycyjnym. Na pewno będziemy chcieli zabezpieczyć swoją inwestycję i ją wspierać, wspierając Ciebie, ale nigdy nie będziemy zainteresowani bieżącym zarządzaniem Twoją firmą i decydowaniem o jej strategii. O swoim biznesie na pewno wiesz więcej niż my.
Pomożemy Ci ustawić firmę zamiast dawać Ci kontakty w Silicon Valley i umawiać się na coaching i mentoring – jesteśmy praktykami, mamy unikalne,praktyczne doświadczenie w organizacji działów sprzedaży, w tym jak powinna działać księgowość, jak ustawić modele KPI w różnych działach w swojej firmie i jaki powinieneś mieć aparat administracyjny, żebyś mógł swobodnie myśleć o kreatywnym rozwoju swojego biznesu. Czy wiesz np. jak ustawić model premiowy na DSO? – my to wiemy. Raczej nie spotkasz nas na startupweekendach i innych podobnych spotkaniach. Nie mamy na to czasu.
Sprzedaż jest najważniejsza – Twój pomysł na papierze, prezentacji powerpoint jest warty 10 zł plus VAT. Dopóki nie sprzedasz produktu, nie znaczysz wiele. Pomagamy zorganizować doskonałe struktury sprzedażwe, zorganizować modele premiowe i mechanikę business development, żebyś z generowanego przychodu mógł pokrywać koszt rozwoju
Lubimy rentowne biznesy, które generują zyski – Dziwne? – 9 na 10 spotykanych przez Ciebie funduszy zada Ci pytanie, dlaczego skoro tak firma Ci sie super rozwija nie przeznaczysz całości zysku na inwestycje w rozwój i koszty dalszego wzrostu po to żeby rosnąć jeszcze szybciej. Najlepszy biznes to biznes rozwijany przez bootstrapping, który na dodatek zapewnia uczciwą dywidendę udziałowcom i założycielom. Takie biznesy potrafimy i lubimy wspierać.
Lubimy wysokie wyceny sensownych wartościowych projektów – Cheap is cheap – mawia pewne inwestorskie powiedzenie. Popieramy to ale tylko dla ciekawych re ntownych, rosnących biznesów. Co więcej dzięki naszemu sprawdzonemu networkowi innych funduszy inwestycjnych, które mogąwchodzić w kolejnych, znacznie większych rundach finansowania, jesteśmy w stanie dynamicznie zwiększać wycenę projektów, w które inwestujemy.
Technologia to nie wszystko – bardzo lubimy projekty spoza obszaru progamowania, technologii. Produkcja butów, produkcja mięsa, hodowla byków jest dla nas równie ciekawa.